На Републичком такмичењу у атлетици које је 29.04.2026. године одржано у Бањалуци, ученик деветог разреда из ПО Забрђе, Михајло Петрић освојио је прво мјесто у трци на 100 метара. Вања Новаковић IX ПО Врбањци је била четврта у бацању кугле, Милош Купрешак IX ПО Врбањци шести у трци на 800 метара, док је Анђела Павловић IX-3 била седма у скоку удаљ. Честитке свим ученицима и наставницима који су их спремали за такмичење, а посебно Михајлу Петрићу који нам је донио злато.



